Explore Homemade Brownie Mix, Homemade Brownies and more!

Explore related topics

How to Get Box Cake to Taste Homemade! Read your instructions and add one more egg (I use two). For the next step you use melted butter instead of oil and twice as much. Ditch the water and use milk! Finally mix and bake, it really is a huge difference that you’ll be able to tell by the first bite.

How to Get Box Cake to Taste Homemade

How to Get Box Cake to Taste Homemade! Read your instructions and add one more egg (I use two). For the next step you use melted butter instead of oil and twice as much. Ditch the water and use milk! Finally mix and bake, it really is a huge difference that you’ll be able to tell by the first bite.

Skinny Fudge Brownies - 100 calories and uses only 2 ingredients!

Get Beachy Waves Today! You Know You Want To

Mess For Less: Food Fun Friday - Apple Pie Crescents.That's it! A 3 ingredient dessert. That's my kind of cooking. They are really simple to make too. I gave each kid a spoon with an apple from the can of apple pie filling. Then they placed it on the open crescent, added a touch of cinnamon and rolled away.

Food Fun Friday - Apple Crescents

Mess For Less: Food Fun Friday - Apple Pie Crescents.That's it! A 3 ingredient dessert. That's my kind of cooking. They are really simple to make too. I gave each kid a spoon with an apple from the can of apple pie filling. Then they placed it on the open crescent, added a touch of cinnamon and rolled away.

S'more trail mix. 4 cups Golden Grahams cereal 3 cups mini marshmallows 2 cups milk chocolate chips (or M’s, if you want to add in more color)  Can someone make this ASAP for me!

S'more trail mix. 4 cups Golden Grahams cereal 3 cups mini marshmallows 2 cups milk chocolate chips (or M’s, if you want to add in more color) Can someone make this ASAP for me!

SOO much healthier and cheaper than pre-packaged oatmeal!! DIY Instant oatmeal packs - 60 packs for less than $4.00 and 10 minutes of your time. I so need to do this! ***Repinning from my Healthy Bites Board - love delicious & healthy

SOO much healthier and cheaper than pre-packaged oatmeal!! DIY Instant oatmeal packs - 60 packs for less than $4.00 and 10 minutes of your time. I so need to do this! ***Repinning from my Healthy Bites Board - love delicious & healthy

Looks like a layer of ice cream sandwiches, then whipped cream/caramel/reeces then another layer of ice cream sandwiches!

Looks like a layer of ice cream sandwiches, then whipped cream/caramel/reeces then another layer of ice cream sandwiches!

Pinterest
Search