Helen Bauermeister

Helen Bauermeister

Helen Bauermeister
More ideas from Helen
Vánoční andílek modro-fialkový Andílek je   vyrobený ze skleněných korálků, tyčinek a rokailu, v  bílé, stříbrné a modro-fialkové barvě, doplněno fialkovými sluníčky. Výška 4,5 cm s křídly. Je vhodný na postavení i pověšení či jako drobný dárek pro Vaše přátele.

Vánoční andílek modro-fialkový Andílek je vyrobený ze skleněných korálků, tyčinek a rokailu, v bílé, stříbrné a modro-fialkové barvě, doplněno fialkovými sluníčky. Výška 4,5 cm s křídly. Je vhodný na postavení i pověšení či jako drobný dárek pro Vaše přátele.

Andělíček Andílek z korálků. Vhodné nejen jako ozdůbka, ale i drobný dáreček, či k mašličce na dáreček. Cena uvedena za jeden kus, nutno napsat jakou barvu si přejete, možno i modrou či oranžovou.

Andělíček Andílek z korálků. Vhodné nejen jako ozdůbka, ale i drobný dáreček…

etwas-besonderes - Perlenschmuck Basteln 3D Perlensterne Perlen Schmuck Kerzen Acryl - Perlen Engel

etwas-besonderes - Perlenschmuck Basteln 3D Perlensterne Perlen Schmuck Kerzen Acryl - Perlen Engel

Beaded Snowflake -- I like how this has the big beads on the wire spokes, but also the lacy seed beads as well. #beaded

Beaded Snowflake -- I like how this has the big beads on the wire spokes, but also the lacy seed beads as well.

TWO ANTIQUE DIAMOND BROOCHES  Designed as a larger and a smaller branch of ivy leaves, the larger one with a tied ribbon at the base, both set throughout with old-cut diamonds, spring adapted, mounted in silver and gold, circa 1870.

TWO ANTIQUE DIAMOND BROOCHES Designed as a larger and a smaller branch of ivy leaves, the larger one with a tied ribbon at the base, both set throughout with old-cut diamonds, spring adapted, mounted in silver and gold, circa 1870.